Loovlaps

Jõulueri: Hea tunde mandala kaart

Mandala tähendab sanskriti keeles “ringi.” Ring on müstiline sümbol, millel pole algust ega lõppu. Iga mandala keskne osa on ring, mis seob ja ühendab ruumi ja kuhu sisse saab kujutada häid soove ja sümboleid.

Vajalikud vahendid:

  • tume paber/kartong (nt must, tumelilla, tumeroheline, sinine, punane…);
  • kuldne või hõbedane tindipliiats;
  • värvilised pliiatsid;
  • sirkel või ümmarguse äärega objekt (nt joogitops), mille abil ring joonistada.

Kuidas teha?

Loo mõnus keskkond: hea muusika, mõnusad aroomid (viirukisuits, eeterlikud õlid…), võta tassike teed ning keskendu heale tundele, mida soovid sõbrale kinkida. Olgu selleks näiteks armastus, õnn, südamesoojus, küllus, tervis, loovus vms. Tunneta, mis sümbolid võiksid seda tunnet kujutada.

Joonista paberile ring ja täida see mustri või sümbolitega, mis seda tunnet praegu Sinu tunnetuse põhjal väljendavad. Tindipliiatsiga joonistatud kujundid värvi nende värvidega, mis sama tunnet täna Sinu jaoks kirjeldavad.

Kui Sinu mandala on valmis, kirjuta ka kaardiserva mandala nimi, näiteks “Armastuse mandala”. Ning kingi see soe soov ja tunne on kallile inimesele.

***

Kas Sul juba on uus inspiratsiooniraamat “Pai lapse loovusele” laste loovuse toetamiseks?

Raamatute poster

Vaata kõiki jõulukuu meisterdamisideid SIIT!Jaana Ojakäär-Kitsing

Tere, mina olen Jaana ja ma usun, et kõik lapsed sünnivad loovatena. Ning usun ka seda, et täiskasvanute vastutus on hoida seda loovust elusana ning seda omalt poolt parimate meetodite kaudu jõustada. Sel moel kasvavad loovatest lastest loovad täiskasvanud, kes saavad särada inspireerivate Loojatena Eesti ja maailma heaks. Ma olen õppinud lastejooga õpetajaks ja olen ka kahe väikese poisipõnni ema. Avastan ja uurin laste loovuse maailma ning jagan oma avastusi ja ideid siin lehel ka Sinuga:) Rõõmsat loomist!
  •  
  •  
  •