Loovlaps

Harjutus “Olen täht!”

Jõuluaeg on imeline aeg väikeseks sisevaatluseks ja ka kaaslastele armsa tagasiside ja soovide jagamiseks.

“Olen täht” on üks paljudest harjutustest raamatust “Pai lapse loovusele”. Selle eesmärgiks on märgata oma tugevusi ja endale väike pai teha.

Sageli kasutatakse väga edukate ja säravate inimeste kohta ütlust „Ta on tõeline täht!“ Tegelikult on meis igaühes erilised anded ja omadused, mis meist oma elu tähe teevad.

Joonista paberi keskele tähe kuju või kleebi keset värvilist paberit ilus särav väljalõigatud kuldne täht.

Joonistatud tähe keskele kirjuta oma nimi ja uuri oma pere ja sõprade käest vähemalt 5 positiivset omadust (igasse tähe nurka), mis Sinust nende silmis tähe teevad. Ehk mille poolest oled silma jäänud: mõni Sinu kiiduväärt isikuomadus, anne või oskus. Võta armastuse ja tänuga need komplimendid vastu.

Kirjuta igasse tähe nurka üks nimetatud omadus. Need omadused võid ka ise välja mõelda, aga vahel on tore ka teistelt positiivset tagasisidet uurida:)

Pane oma täheke kauni raami sisse ja seinale, et oma imelisust iga päev märkaksid!

(Tähte võid jooksvalt täiendada ja sinna uusi avastusi lisada!)

***

Kas Sul juba on uus inspiratsiooniraamat “Pai lapse loovusele” laste loovuse toetamiseks?

Raamatute posterJaana Ojakäär-Kitsing

Tere, mina olen Jaana ja ma usun, et kõik lapsed sünnivad loovatena. Ning usun ka seda, et täiskasvanute vastutus on hoida seda loovust elusana ning seda omalt poolt parimate meetodite kaudu jõustada. Sel moel kasvavad loovatest lastest loovad täiskasvanud, kes saavad särada inspireerivate Loojatena Eesti ja maailma heaks. Ma olen õppinud lastejooga õpetajaks ja olen ka kahe väikese poisipõnni ema. Avastan ja uurin laste loovuse maailma ning jagan oma avastusi ja ideid siin lehel ka Sinuga:) Rõõmsat loomist!
  •  
  •  
  •